Doğal Yollarla Bit Nasıl Temizlenir? Bit Nasıl Ürer?

Bitler, yalnızca insanların saçların da uzunca bir süre hayatta kalabilen canlılardır. Gerçek anlamda bit can sıkıcı olup kişiyi zor durumda bırakır. Bit nasıl ürer denildiğinde bit saçta çok hızlı hareket eder. Her hareketinde saç teline yumurta bırakır. Bu yumurtalar da bir hafta sonra yavaş yavaş açılır. Böylelikle kişinin saçında ki bit her geçen gün artar. Eğer ki saçınızda bit varsa kara kara düşünmek yerine biran önce bitten kurtulmanın yollarına bakmak gerekir.

Öncelikle saçınız uzun ise saçınızı kestirmek ile başlayabilirsiniz. Daha sonra banyoda yere beyaz bir bez parçası serilir. Daha sonra kafanızı öne doğru eğerek ince dişli bir tarak ile saçlar taranır. Beyaz bez serilmesinin amacı tarama esnasında dökülen bitler daha net görülür. Bir süre böyle tanıdıktan sonra saça komple zeytinyağı sürülüp tekrar tarama işlemi yapılır. Zeytinyağı sürülmesinin amacı yağlı saçta bitler hareket edemez.

Bit Nasıl Çoğalır?


Bit bulaşıcı olmakla beraber sürekli kaşıntıya neden olmaktadır. Kişinin saçın da çoğalması bitin gelmesi yeterli olur. Anında çoğalarak kişiyi huzursuz yapar. Bit nasıl çoğalır diyenler için bitin saç tellerine yerleşmesi yeterli olacaktır. Bıraktığı yumurtalar ile fazlaca çoğalır. Yumurtaların saç tellerine yapışması kişi için can sıkıcı bir durumdur. Kolay çıkması için bit tarakları ile saçın taranması gerekir. Her gün bu işlemin bitten arınana kadar yapılması gerekir.

Bit Temizleme İşlemi

Kişinin saçında bit var ise en kısa zamanda bitten kurtulmak için önlem almak gerekir. Bit temizleme sıkıntılı bir süreçtir. Eczanelerde satılan bit ilaçları ve şampuanı ile yıkamak fayda getirir. Aynı zamanda günaşırı ince dişli tarak ile taramak bitlerden ve yumurtalarından kurtulmak mümkündür. Önemli olan bu süreçte yapılması gereken her şeyi titizlikle yapmaktır.

Bit Neden Bulaşır?

Bit, başkasının tarağından, yastığından ve kişisel eşyalarını kullanım esnasında geçer. Kişi bunun farkında olmaz. Belli bir sürü sonra sıkıntılı süreç başlar. Yapılması gereken her ne olursa olsun hiç kimsenin kişisel eşyalarını kullanmamak gerekir. Aynı zamanda pis eşyalardan da geçmektedir. Bunun için kişilerin daha dikkatli ve hassas olması gerekir.

İlginizi Çekebilir

Yazar: bocek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.