Karıncalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Karıncalar, genellikle yaz mevsimi döneminde ortaya çıkan ve yuva yapıp bulunduğu ortama yerleşen bir böcek türüdür. Ancak günümüz koşullarında başta küresel ısınma ile meydana gelen ekolojik dengenin değişmesi ile karınca artık yaz ve kış tüm mevsimlerde görülebilmektedir. Karıncaları evinizden uzak tutmak istiyorsanız belli başlı şeyleri bilip uygulamanız gerekmektedir. Ayrıca eğer evinizde, iş yerinizde ya da bulunduğunuz ortamda kimyasal içerikli ürünler kullanmaktan çekinmiyorsanız karıncalardan kurtulmak için kimyasal ürünleri kullanabilirsiniz. Yalnız karıncalardan kurtulmak için öldürmek yerine doğal yollar ile uzaklaştırmayı tercih edersiniz doğal dengeyi bozmamış olursunuz.

Talk Pudra İle Karıncalardan Kurtulabilirsiniz

Eviniz ya da iş yerinizde karınca ile mücadele ediyorsanız ve doğal bir yöntem arıyorsanız bebek pudrası olarak bildiğimiz talk pudrayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Talk pudra yani bebek pudrası ile karıncalardan kurtulmayı daha önce denemediyseniz mutlaka denemeniz gerekmektedir. Eğer karıncaları uzaklaştırmak için bebek pudrası nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız uygulaması oldukça kolay ve etkilidir. Evinizde ya da iş yerinizde karıncaların geçiş noktalarına talk pudra dökün. Ardından pudrayı bir süre orada bekletin. Birkaç gün içerinde karıncaların ortadan kaybolduğunu görebilirsiniz. Karıncaların uzaklaştığından emin olduktan sonra pudrayı döktüğünüz yeri temizleyiniz.Salatalık Kabuğu İle Karıncaları Uzaklaştırın

Karıncalardan kurtulmak için deneyebileceğiniz oldukça fazla doğal ve etkili yöntem bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan karıncalardan kurtulmak için salatalık kabuğunu kullanabilirsiniz. Karıncaların geçtiği ya da geçebileceği yerler salatalık kabuğunu koyarak karıncaları uzaklaştırabilirsiniz. Salatalık kabuğundan karıncaların uzaklaşma nedeni kokusundan dolayıdır.

Toz Tarçının Karıncalar Üzerindeki Etkisi

Yaz ve kış mevsimlerinde artık neredeyse sürekli olarak görülen karıncalardan doğal yollarla kurtulmak ya da karıncaları uzaklaştırmak için kullanabileceğiniz pek çok doğal alternatif malzeme bulunmaktadır. Bu malzemelerden biri de pek çok alanda kullandığımız toz tarçındır. Toz tarçını genelde tatlılarda kullanırsınız. Ancak toz tarçın kokusu ve toz hâlinden dolayı karıncaları uzaklaştırır. Karıncaların yoğun olarak görüldüğü ya da yuva yaptığı yerlere toz tarçın dökerek karıncaları uzaklaştırabilirsiniz. Toz tarçın diğer doğal yöntemlerde olduğu gibi birkaç gün içerisinde etki edip karıncaları uzaklaştırır.

Karıncalar ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Karıncalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yazar: bocek