Evde karınca ilacı nasıl yapılır?

Karıncalar, diğer haşereler ile karşılaştırıldığında aslında zararsızdır. Karıncalar belli bir sistem üzerinde yaşam sürerler ve bu sebeple karıncalardan kurtulmak diğer haşerelere göre daha kolaydır. Evinizde yapabileceğiniz basit ilaçlarla karıncalardan sorunsuz ve temiz bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Borik Asit Karınca Temizleme İlacı Malzemeleri

  • 1 tatlı kaşığı şeker
  • 1 tatlı kaşığı borik asit
  • 1 çay bardağı su

Borik Asit Karınca Temizleme İlacı Yapılışı

Tüm malzemeler karıştırılarak yarım saat beklenir. Geçen süre sonrasında elde edilen formüle pamuk veya peçete ıslatılarak karıncaların geçiş güzergahlarına , yuvalarının bulunduğu yerlere bırakılır. Bu işlem sonrasında karıncalar ilacın etkisi ile bulundukları ortamdan kaçarlar ve bir daha o ortamlara gelmezler. Borik Asit ilacı etkili bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanırken sağlığınızı tehlikeye sokacak davranışlardan kaçınmanız gerekir. Mutlaka bir uzmandan destek almalısınız.


Acılı Karınca Temizleme İlacı Malzemeleri

  • 2 çorba kaşığı nane yağı
  • 4 çorba kaşığı sirke
  • 4 çorba kaşığı su
  • 1 çorba kaşığı pul biber

Acılı Karınca Temizleme İlacı  Yapılışı

Yukarıdaki tüm malzemeleri bir kaba koyarak iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı püskürtme şişesine doldurun. Karıncaların geçiş güzergahlarına veya yuvalarının olduğu bölgelere uygulayın. Püskürtme şeklinde yapılacak olan uygulama ile karıncalardan kurtulacaksınız. Karıncalar nane yağını ve acıyı kesinlikle sevmez ve bu kokuların olduğu yerden hızlı bir şekilde uzaklaşır. Evinizde her zaman bulunabilecek bu malzemelerle etkili bir karışım yaparak karıncalardan kurtulabilirsiniz.

Tuzlu Karınca Temizleme İlacı Malzemeleri

  • 2 çorba kaşığı tuz
  • 1 çay bardağı su

Tuzlu Karınca Temizleme İlacı Yapılışı

Evinizin rahatlığında pratik bir şekilde yapabileceğiniz bu ilaç ile karıncalardan kurtulabilirsiniz. 1 çay bardağı suyu iyice kaynatarak üzerine 2 çorba kaşığı tuzu ilave edin bir süre daha kaynatarak ocaktan alıp soğumaya bırakın. Soğuyan karışımı püskürtme kabına koyarak karıncaların bulunduğu bölgelere uygulayın. Tuz uzun yıllardır karınca ile mücadelede kullanılan bir elementtir. Sizde evinizde bu uygulama ile karıncalardan kurtulabilirsiniz.

Bu üç karışımın dışında sizinde evde denemiş olduğunuz ve başarılı sonuçlar elde etiğiniz karışım veya formüller varsa yorum olarak ekleyebilirsiniz.

Karıncalarla ilgili detaylı bilgi almak için Karıncalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Unutmayın bilgi paylaştıkça güzeldir…

 

 

İlginizi Çekebilir

Yazar: bocek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.